| oița112 a întrebat:

Nu mai suport. Toata clasa isi bate joc de mine,ma poreclesc in ultimul hal, astazi o fata m-a barfit si-a batut joc de mine urat..as vrea sa ma razbun...dar nu stiu cum, va rog nu spuneti ca razbunarea e arma prostului etc..Deci cine ma ajuta? Funditaa

6 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Draga mea, stii care cea arma? Sa INVETI! Fii mai buna ca toti.Cu timpul iti vor cauta ajutorul vei vedea!

| SpeșălGirl a răspuns:

Am avut EXACT aceeasi problema ca tine! Eram asa,o fata timida, nu ma luam de nimeni, stateam in banca mea, pana cand, m-am saturat si am incepur sa dau niste replici unei fete care ma scotea din minti.Toata clasa era in jurul nostru, si pentru ca am facut asta, nu m-au mai crezut asa.Am inceput sa fac glume, sa rad si eu la ore, si s-a terminat tot.Sa nu te dai niciodata slaba, sa arati ca esti tare mereu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa te muti din mediul ala. eu am luat-o ca pe asta-i viata si cand dupa ce am iesit am iertat dar dupa asta am ramas traumatizat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ei sunt rai cu tine si isi bat joc de tine fii tu oita cea blanda! Daca o sa te razbuni si o sa faci la randul tau rau, vei demonstra ca si tu esti la fel de rea! O sa iti spun un sfat pe care ni l-a dat doamna diriginta ieri pentru ca am discutat despre PORECLE.cand cineva iti spune ceva urat, ii spui ''asa esti tu!'' si nu le raspunde inapoi. daca incerci sa fii indiferenta la spusele lor vor vedea ca nimic din ce spui nu te afecteaza si se vor plictisi

| Wehrmacht a răspuns:

Poti sa spui parintilor sau profesorilor pana iau ei masuri, daca nu o fac singura metoda de a te razbuna in mod direct este violenta de orice fel.

| xr0sioRx a răspuns:

Fi ceva de genu "ma doare-n p... ", sa nu te intereseze ce zic altii, asta esti si nu ai ce face, cine te accepta, te accepta si gata.