| barbyr0z.ex.fantadelamaye a întrebat:

Nu`my vyne sa cred ce frumos e scryshappy

Au trecut doar cateva zile de cand m-ai conceput in burtica ta. Cu adevarat, nu as putea sa explic fericirea ce o simt pentru ca tu vei fi mamica mea.

Alt lucru care ma umple de mandrie este sa vad dragostea prin care am fost conceput. Totul se pare ca ar vrea sa-mi spuna ca voi fi copilul cel mai fericit din lume!

Mami, deja a trecut o luna de cand m-ai conceput si pot sa vad cum corpusorul meu incepe sa ia forma, eu stiu ca nu sunt atat de frumos ca tine, dar acorda-mi o sansa!

Sunt foarte fericit! Dar este ceva care ma preocupa.

In ultima vreme am observat ca sunt anumite ganduri ce se tot rotesc prin capul tau si nu ma lasa sa dorm, dar totul va fi bine, sigur acestea vor trece. Tu nu trebuie sa te framanti asa de tare

Mami, au trecut deja doua luni si jumatate, sunt foarte multumit cu noile mele manute, am o pofta teribila sa le folosesc pentru a ma juca.

Mami, imi spui ce se intampla? Pentru ce trebuie sa plangi in toate noptile? De ce cand te intalnesti cu tata incepeti sa strigati unul la altul tot mai mult? Am facut ceva rau, v-am suparat cumva? Va rog, voi face tot ce-mi sta in putinta ca sa ma iubiti.

Au trecut deja trei luni, mami te vad foarte deprimata, nu stiu ce se intampla, nu stiu ce sa mai cred, sunt foarte confuz. Astazi de dimineata am fost la doctor si ne-a dat o programare pentru maine.

Nu stiu pentru ce, eu ma simt foarte bine. Cumva te simti tu rau, mama?

Mami, sa facut deja ziua, unde mergem? Ce se intampla, mami? Mami, nu te intinde, nu este inca ora de odihna, nu imi este inca somn, vreau sa continuu jucandu-ma cu manutele mele.

Ah! Ce face tubul acesta in casuta mea? Este cumva o noua jucarie? Priveste! Hei, pentru ce vor sa absoarba casuta mea?

Mami, piciorusul meu, incearca sa il smulga! Doamne, pentru ce l-a smuls? Ei nu vad ca ma ranesc?

Nu vad ca sunt mult prea mic pentru a ma apara singurel? Mami!

Asteptati, opriti-va! Asta este manuta mea!

Mami, Apara-ma!

Mami, Ajuta-ma!

Spune-le sa se opreasca, iti jur ca de acum inainte ma voi purta frumos si nu iti voi mai da cu piciorusele.

Cum este posibil ca un om sa poata face asa ceva cu mine? El cu siguranta mi-o va plati atunci cand voi fi mare si puternic.

Au, mami! Deja nu mai pot suporta.

Au mami! Mami ajuta-ma!

Mami, au trecut deja 17 ani din ziua cand eu am plecat si de aici de sus pot sa vad cum inca te mai doare pentru ca ai luat decizia aceea.

Te rog, nu mai plange, adu-ti aminte ca te iubesc si ca voi fi aici asteptandu-te cu multe sarutari si imbratisari.

Te iubesc mult!

voy ce parere aveti?big grin

9 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

Frumos gandul, dar din pacate la noi in Romania multe femei habar nu au de contraceptie si fac avorturi fara nici un fel de retinere. Eu sunt de parere ca femeile ar trebui sa lupte cu iubitul/sotul lor si sa aiba o relatie stabila si in momentul in care se simt pregatiti sa faca pasul acela. Ca incheiere as spune tuturor fetelor care vor sau sunt active sexual sa foloseasca metodele de contraceptie daca vor sa evite avortul.

| xD101 a răspuns:

E marfa "povestea":X super tarebig grin

| Chocolate a răspuns:

Eu plangcrying

| AndreeA_4571 a răspuns:

O stiam si eu... app e absolut minunata!

| YLLL a răspuns:

M.ai facut sa plang.
Jur!
crying(

| dya_4589 a răspuns:

M-a facut sa plang crying

| dya_4589 a răspuns:

Si nu e vorba ca unele fete din cauza ca nu au auzit sau culmea nu vor sa foloseasca metode contraceptive (uneori parterii le incurajeaza: "Am eu grija lasa")... e vorba ca unii sunt lasi si le e teama de responsabilitati... Mai bine dai un copil spre adoptie, dar la ce situatie e in tara asta... mai bine lipsa crying

| sym0nyck a răspuns:

Absolut superb!
mi-au dat lacrimile fara sa vreau, sincer sad
cred ca, daca ar citi mai multe femei povestioare ca aceasta, ar scadea rata avorturilor, cu siguranta.
Doamne, nu pot sa inteleg cum poate lua cineva dreptul la viata, a unui copilas care nu e vinovat cu nimic, cum il poate face sa plateasca pentru greselile lor angry sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deja mi'ai dat lacrimile cu toate ca nu e prima data cand o citesc crying
E absolut trista dar si geniala in acelasi timp! Oarecum poate cineva sa omoare un copil in devenire?!crying