| ForbiddenLove a întrebat:

Nu stiti cumva un dictionar englez-roman, roman-englez online? Dar sa fie bun nu ca google translate! Plsss... dau funda daca este bun :-D

7 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Http://ro-en.ro/

| meryy a răspuns:

Pai scrii la Google dictionar francez si-ti alegi limba...este bun pentru ca si eu l-am incercat, stiu ca nu scrii dictionar englez dar scrie dictionar francez si da la prima. Sper ca te-am ajutat, funda?

| tymo20 a răspuns:

Daca incerci sa traduci texte nu iti va reusi pe nici un dictionar fiindca in aceea limba un cuvant are mai multe sensuri si dictionarul nu stie la ce vrei sa te referi pentru ca nu e ca omul.Nimeni nu traduce mai bine ca un om.Traducere om:Ass hole=nesimtit.Traducere dictionar:Ass hole =gaura fund, dar totusi daca vrei un dictionar online ia linkul:http://www.dictionar-roman.com
Nimeni nu te invata engleza mai bine decat un profesor.
Citind carti in engleza iti dezvolti mai mult vocabularul.

| chocolattee a răspuns:

Http://dictionar-englez-roman.ro/ e cel mai bun, ca si eu am incercat multe :D

| Lari_5840 a răspuns:

Http://www.wordreference.com/enro/ asta e cel mai bun dictionar...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu folosesc www.dictionarenglez.ro

Ai varianta de traducere din Romana in Engleza si invers.

Ti se spune cum se pronunta un anumit cuvant, iar la unele dintre ele ai si sunet, sa iti fie mai clar.

Traducerile sunt 100% corecte si pe langa asta mai ai si sinonime si antonime, insa nu la toate cuvintele.

Eu asta folosesc, ti`l recomand si tie.:)