| GameMaster23 a întrebat:

Sall, stiti vreun dictionar online care sa traduca freze, dar sa le traduca bine... nu ca google translate. Ma multumesc doar cu limbile roman-englez, englez-roman, francez-roman, roman-francez.
Dau funda + 2 voturi!

Răspuns Câştigător
| ZeitaEpociiTale a răspuns:

Din păcate nu s-a inventat așa ceva și chiar dacă ar exista probabil tot nu ar traduce bine, deoarece cuvintele diferă de context și înțelesul fiecăruia.
Există anumite lecții gratis de engleză (ma multe) si franceză (mai puține) pe youtube postate de profesori. Pe mine chiar m-au ajutat aceste lecții. Daca vei folosi un translator sau un dicționar, acestea nu-ți vor da anumite chestii (the) de exemplu care este articol.
Încă ceva care nu te ajută la ce vreiai tu, există anumite site-uri corecte pe google, care again te ajuta la engleza si franceza, Frazele nu se traduc "cuvant-cu-cuvant"

1 răspuns:
| zdrangoi a răspuns:

Nu exista asa ceva.
daca ar exista, nu ar mai fi profesiile de traducatori si translatori.
asa ca pune mana pe carte! I don't want to see