| Acadeeeaa a întrebat:

Nu stiu ce sa fac. Ne-am cunoscut in iunie, am ales sa fim impreuna in toamna. Mereu il bagam eu in seama, ma mai suna din cand in cand mai vorbeam prin sms, mi-a spus ca a inceput sa tina la mine. Nu am vorbit 2 saptamana din luna iulie si am aflat ca si-a facut prietena. Mi-a recunoscut si mi-a zis sa-mi fac si eu prieten pana-n Septembrie. Mi-am dat seama atunci ca el nu tinea deloc la mine o data ce si-a facut prietena...Au stat 2 zile impreuna, dupa care s-au despartit. Dupa o saptamana el mi-a dat sms, dar eu ii vorbeam cu indiferenta. M-a sunat, dar i-am respins ca dormeam. Mi-a trimis 2 sms in care mi-a zis ca tine la mine ca-i pare rau pentru. ce a facut si sa-l iert. Pe 14 august, se ducea la o petrecere si m-a sunat. Mi-a zis ca e mahnit ca-i pare rau, ca a fost un prost ca mi-a facut ce mi-a facut ca inca tine la mine si ca in toamna ar vrea sa fim impreuna, sa-l iert. Si daca a insistat tinand cont ca mai si tineam la el l-am iertat. Dar de atunci tot asa nici un semn de viata. Nici un sms, nici un tel, dar nici eu nu-i daustraight face.

Oare chiar tine la mine? Sau zice asa ca nu are cu cine sa fie in toamna la liceu? ( e mai mare decat mine cu 2 ani, el intra a11a, iar eu a9a)

Ce sa fac? Cum sa vad daca tine la mine?

Dau fundita pentru cele mai bune sfaturi!

Multumesc.

Răspuns Câştigător
| iLuzye a răspuns:

Eu cred ca in principiu vrea sa-si demonstreze ca poate face orice ii taie cucul, si in acelasi timp te poate recuceri oricand. E mai mult o dovada de orgoliu din partea lui.

De ce nu incerci sa-ti demonstrezi si tu tie ca, indiferent ce-l taie pe unul capul sa-l faca, nu accepti baieti nerespectuosi? happy

Bine, nu cunosc in intregime situatia, dar am trecut si eu prin asta.