| killingheat a întrebat:

Nu stiu ce sa imi iau skateboard sau waveboard sau ripstick :) imi place viteza dar si schemele si totodata sa fie ce mai la moda daca intelegeti ce vreau sa spun :) si in cazul unu skateboard am deja unul dar ma cam enerveaza deoarece este un rco (pe care l-am reparat nu mai trage in nici o directie) si nu stiu ce sa aleg dintre aceste 2 skateborduri (choke) si vreau sa aleg un skateboard bun adica sa aiba axe bune, imagine cool, roti bune etc. http://img1.price.ro/images/preturi/big_new/1/5/6/222156 .jpg asta(care mi se pare ca are axele cam subtiri) sau http://img1.price.ro/images/preturi/big_new/1/5/7/222157 .jpg si in cazul ripstick sau waveboard am gasit niste oferte pe un site... nu cred ca pot sa spun ce site, oricum preturile sunt foarte atractive rotile au si lumini in timp ce mergi iti da husa cheie de reglare cd (la waveboard) iar ripstick este unul simplu fara husa nimic :) si sunt indecis va rog sa ma ajutati apropo eu nu prea sunt cu scheme si cu astea dar imi dau silinta sa invat :)

25 răspunsuri:
| adytza98 a răspuns:

Waveboard si ripstick sunt la fel crede-ma eu am si sunt foarte bun pe el ma dau pe toate rampele din skate.
si daca ai dala si mergi pe strada toata lumea care nu a vazut asa ceva sa uita la el ca la aurhappy

| rob3rttt a răspuns:

Am avut 3 skate`uri marca RCO sunt bune. daca stii sa le folosesti. Chestia ee sa nu strangi prea tare piulita de la ax...trebuie sa aiba putin joc...incat rotile sa poata vira stanga dreapta cand te lasi intr-o parte sau in cealalta. happy

Bafta tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fara suparare se spune axuri nu axe. Daca vrei ceva bun ia un element. Dai ceva bani da te dai pe el super bine (parerea mea).

| Alex_Dum_Dee_Dum_1995 a răspuns (pentru anonim_4396):

Se numesc axe si daca nu ma crezi poti verifica pe un skateshop online sau poti intreba pe cineva care se pricepe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 2 skate -uri rco, am dat un milion pe unu si l-am luat...acum un an, eu am 73 kg si fac scheme la greu nu mi s-a rupt niciodata si sunt f multumit de rco dar... exista unele rco-uri f proaste de ex la 80lei sau 50 lei (cele mai proaste).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei un skate bun...si mai ales pentru incepatori iti recomand un crazy creek no rules revolution. e cea mai buna placa pentru incepatori.si daca te intereseaza modul de trikuri e cel mai la moda. da asta nu e un sport de moda si indemanare si dexteritate...bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei un skate bun...si mai ales pentru incepatori iti recomand un crazy creek no rules revolution.e cea mai buna placa pentru incepatori.si daca te intereseaza modul de trikuri e cel mai la moda.da asta nu e un sport de moda si indemanare si dexteritate...bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am eu si nu e foarte bun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu stiu sa mi-l fac sa no ia sui daca stii id ul meu e andrei _nedelcu91
sint ady.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut mai bine iei un Skateboard Poly Blaster sau unu American. Ca decat un Waveboard sau un Ripstick astea doua arata ca niste sutine cu roti frate. Iati un Skateboard dupa mine arta fain si ala doua marci sunt calume salut;-).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Waveboard iti recomand

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia-ti un skait amice

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate iti recomand sa nu iti mai iei rco, fiindca is ca ****. Intr-o zi am facut de mai multe ori boneless si snappp. s-a rupt axasad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate ia-ti un birdhouse cel mai tare skateboard numai ca este destul de scump (500lei) da merita sa stii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iti zic ia-ti mai bine un skate firefly ca au roti mosto, au la inter sport

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iti recomand waveboard i totus
altfel decat un skatboard

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am un dgk.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu un sunt foarte multumit de primul meu skate e ceva si app pentru toti cei care vor sa invte indiferent de marimea piciorul(chiar daca porti si 44 ca mine) sa fie 7. 4,,,,
7. 5 daca il ai foarte mare maxim 7. 6 da nu mai mult aici iti dau placa care am luat-o eu prima data http://www.bmxmagazin.ro/detalii/speed-demons-bitchin-shades-full-7.4-2543/ sa te uiti la marimi :) iti urez multa bafta si daca nu iti iese un trick din prima nu te lasa ca alti
:D:D P. S mai sunt placi pe acolo sa te uiti;)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu spun ca ripstickul este mai bun pentru ca waveboardul are tailul din plastic, spun asta pentru ca si eu am un waveboard si cand fac sarituri tailul pocneste si ai inpresia ca se rupe tailul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa incerci element sau poly blasters happy

| Dyzzye a răspuns:

Daca vrei un skate bun pentru inceput iti poti lua un choke.Sau daca gasesti un Firefly ieftunwinking.Sau daca ai ceva bani stransi deoparte si iti place iti poti lua un longboard

| ctaly a răspuns:

Daca vrei ia-ti un Enjoi, costa vreo cinci milioane.

| timoteifinias a răspuns:

Http://cadouri-originale.com/waveboard-p-997.html

am si EU unul si merge foarte lin

Si faci curba foarte usor

| StoKeRman a răspuns:

Eu iti recomand sa iti iei un skate! Dar nu unul RCO ci unul Plan B!
http://shop.u-man.ro/product/plan%2Bb/united%2Bteam%2B7.75/asst

| Robert_Trif_1996 a răspuns:

Ia-ti un ripstik G
te tine si e tare eu am si ma dau de 2 ani prin parcuri pe rampe si nu s-a intamplat nimic.
bafta!