| sorinela_6926 a întrebat:

Nu stiu cum sa scriu mesaj? ajutati-ma

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna Sorinela!
Intrebarea ta nu are toate detaliile. Unde sa scrii un mesaj: pe telefon, pe e-mail, pe messenger, pe TPU?!
Avand in vedere ca suntem in comunitatea TPU.ro, o sa te invat cum sa trimiti un mesaj pe TPU.
In primul rand, trebuie sa te duci la profilul persoanei careia vrei sa ii dai mesajul. Daca nu il ai la indemana, poti sa il cauti in Comunitatea TPU ( http://www.tpu.ro/useri ). Dupa ce ai intrat pe profilul persoanei respective, click pe "Trimite un mesaj" ( de ex. : http://i.imgur.com/li3jD.jpg.

Sper ca te-am ajutat. O zi buna! :)

4 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Bună! Trebuie să dai click pe numele cui vrei să-i trimiţi mesaj şi intri astfel în profilul său. Sub poză scrie''Adaugă ca prieten'',într-un chenar verde,iar sub este alt chenar în care scrie''Trimite mesaj'' Dai click pe acest buton,apoi scrii mesajul, apeşi ''trimite'', şi gata!

| Neimportant a răspuns:

Păi e simplu. când vrei să trimiţi un mesaj către cineva vezi că e "Trimite mesaj" apasă acolobatting eyelashes la subiect scrii un subiect şi la mesaj. mesaju care vrei tu să-l trimiţi :p

| emima a răspuns:

Te duci la utilizatorul caruia vrei sa trimiti mesaj dai trimitere mesai scrii titlu si mesajul apoi dai trimitere mesaj

| RyGoLeTa a răspuns:

Mesajul la TPU se face astfel:dai click pe poza cui vrei sa-i trmiti si iti apare profilul lui {puncte, raspunsuri castigatoare etc} acolo scrie Trimite mesaj exact sub profil, sper ca te-am ajutat.te pup numai bine.