| zambareata a întrebat:

Nu stiu de ce nu mi-a aparut toata intrebareastraight face...in fine...:-J deci sa continui sunt ff suparata deoarece sunt la un liceu cu profil tehnologic la care am intrat dintr. o prostie pentru ca am avut medie de mijloc(8, 33) acum mi-as dori fff mult sa ma transfer la un liceu cu profil de filologie la care ultima medie a fost 8.42 va rog sa-mi spuneti daca am vreo sansa avand in vedere ca pe 1 semestru am o medie de 8.02 si am si niste module la care mediile se incheie la sf de an la care am note ff mici.nu as vrea sa ma transfer daca nu as fi pasionata de romana, limbi straine si daca aici nu s-ar face matematica fff multa avand in vedere ca am si niste colegi ff de treaba si o doamna diriginta extraoridanara. dar imi doresc fff mult la liceul celalalt si am auzit ca daca nu ai pile indiferent de ce medie ai nu se poate realiza transferul fara pile.va multumesc de >sfaturibig grin< mentionez ca sunt in clasa a 9-a.

2 răspunsuri:
| juniper a răspuns:

Din clasa a 10a te poti transfera, dar si dintr-a 9a, dar doar daca schimbi profilul cu cealalta clasa, clasa paralela.

| L a răspuns:

Eu stiam ca te poti transfera dintr-un liceu in altul dupa ce ai facut un an intreg, si daca te transferi la filologie cum ai zis si u, va trebuie sa dai niste diferente.in special la latina :.smug.`