| alexandradiana67 a întrebat:

Buna seara, am 2 intrebari:
1. Sunt la liceu pe profil Organizator banqueting si daca m-as trasfera pe profilul Filologie - intensiv lb. engleza ce diferente ar trebui sa dau?
2. Ma pot trasfera la sfarsitul primului semestru avand in vedere ca media la module ( materiile specifice profilului ) se incheie la sfarsitul anului scolar si nu al semestrului?

Multumesc anticipat pentru raspunsuri, o seara frumoasa tuturor!

1 răspuns:
| iMihai98 a răspuns:

O sa dai diferente la materiile pe care nu le-ai facut, adica o sa dai diferente la limba latina, cat despre mutare, acesta se face la finalul semenstrului, ai nevoie ca media ta generala din clasa in care esti tu, sa fie cel putin egala cu ultima media cu care s-a intrat. Cat despre medie, media se face la finalul anului, iar examenele de diferenta se dau tocmai la finalul lui august inceputul lui septembrie, deci nu ar trebui sa ai vreo problema, oricum nu te puteai muta la alt liceu din primul semestru chair daca aveai mediile incheiate.