| Standby_Lucian_1995 a întrebat:

Nu va suparati dar ce parere aveti de chitarile electrice AXMAN de la lidl, alea cu alb negru?

Răspuns Câştigător
| guitarplayer666 a răspuns:

Nu merita. Pentru inceput trebuie sa te orientezi dupa cv firme de chitari cunoscute, nu ma refer la Fender sau Gibson, ma refer la stag, Tenson, Ibanez, Epiphone, yamaha.
Si sincer sa fiu nu prea merita sa iti iei set de chitara electrica, mai bine iti iei separat chitara si amplificatorul dar daca tot vrei set, eu recomand Fender Squier Affinity start, este unul dintre cele mai populare seturi.^^

| Standby_Lucian_1995 explică (pentru guitarplayer666):

De unde il pot achizitiona si ce pret are? setu?

| guitarplayer666 a răspuns (pentru Standby_Lucian_1995):

De aici, costa 1300 lei dar chitara o poti gasi si la 600 si in alte magazine sau 2'nd hand, costa asa de mult deoarece are amplif fender
http://www.soundcreation.ro/......d3953.html

| Standby_Lucian_1995 explică (pentru guitarplayer666):

Imi poti da add la luc1ano_2006 sa vb mai multe te rog? daca vrei ca la mine nu merge ca am blocat id-ul pe server si nu ma lasa sa adaug

| guitarplayer666 a răspuns (pentru Standby_Lucian_1995):

Pai sincer sa fiu nu prea sunt multe de zis. singurul lucru care ti-l sugerez sa faci e sa mergi intr-un magazin adevarat de instrumente muzicale si sa te uiti, ce iti place incerci daca iti sta bine in mana si iti place si ai bani de chitara respectiva atunci de ce sa nu o cumperi dar chitarile astea care le gasesti in afara magazinelor de instrumente nu merita, sunt prostii.
Si exista multe videouri pe youtube in care iti explica cum sa alegi o chitara sau cum suna, pentru ca asta conteaza mai mult decat aspectul, cum suna si acolo iti arata cam tot ce iti trebuie.
Eu nu am timp acum sa iti spun chiar tot deoarece e prea mult dar la un lucru sa fi atent, oricat de bun ar fi vanzatorul cu tine si ce recomandari iti face, tu sa te prefaci ca nu e acolo deoarece ei vor doar sa iti vanda marfawinking.
O. si sa te uiti tot timpul la gat, sa fie drept!
Succes si spor la cantat ^^

| Standby_Lucian_1995 explică (pentru guitarplayer666):

Mersi de sfat dar totusi mi-ar fi placut sa fi luat legatura cu tine in viitor :d sa ma mai ajuti cu niste sfaturi, problema este ca eu am 450 lei cat e setu ala de la lidl, si arata super chitara si imi place... tu in mare ce zici? ai timp putin asa sa vezi despre ce e vorba? te rog?

| guitarplayer666 a răspuns (pentru Standby_Lucian_1995):

M-am uitat dar sa iti zic cred ca maine ca acum nici eu nu prea am timp, dar nu te grabi in achizitionarea unei chitari electrice deoarece e destul de delicata treaba, mai ales cand nu ai bani multi asa ca as sugera sa iti mai strangi, mie un set de chitara de 450 lei nu imi inspira prea multa incredere, nici cel de 600lei, si nu cred ca ti-ar conveni sa fi dezamagit la sfarsit de ce ai cumparat. Eu am un Epiphone special SG cu 900lei bani castigati in timpul liber si sunt si fumotor, o cheltuiala in plus, mai si cant numa ca hobi si amplificator am un harley benton second cu 40 lei, la inceput nu merita sa dai multi bani pe amplif. eu zic sa iti mai strangi cv bani ^^

| Standby_Lucian_1995 explică (pentru guitarplayer666):

Nu-i vorba de amplificator aici ca am home cinema, prostia cea mai mare e ca mi-am pus aparat dentar si parintii mu dus unde vroiam eu ( la o clinica specializata la asa ceva ) si a cam data tata vrei 2300 euro cash pentru indreptarea dintilor mei laughing cu aparat fix 4 anilaughing si acu regret si tata iti dai seama k nu-mi mai da nimic laughing rolling on the floor pana nu intru la facultate

| guitarplayer666 a răspuns (pentru Standby_Lucian_1995):

laughing) vaii omule. asta da poveste laughing. pai atunci vorbim maine ca acum nu am chef sa ma uite, dar daca vrei te poti uita pe saundcreation.ro sau pe esound.ro

| Standby_Lucian_1995 explică (pentru guitarplayer666):

Mersi :d ne auzim maine atunci :d