| NoUseForAName a întrebat:

O intrebare care ii priveste pe toti adolescentii.

Vad unele intrebari incare o fata cere disperata dupa ajutor, cum ca a facut sex si ca nu vrea sa ramana gravida si nu stie ce sa faca. Sau alta intrebare, cred ca am ramas gravida ca s-a rupt prezervativul si multe alte intrebari de acest gen.

Vreau sa va spun feteleor, si scuzati expresia, de ce naiba faceti sex daca nu sunteti capabile sa va ganditi la consecinte?
Hai ca sunt unele fete care stiu ce urmeaza sau fac sex la o varsta potrivita, la varsta maturitatii deoarece e capabila sa ia unele decizii si sa gandeasca normal.

Va spun eu de ce faceti voi fetel minore sub 16 ani sex. Faceti doar de dragul de-a face si doar pentru simplul fapt ca vi se pare o experienta mare sau sunteti prea nerabdatoare.

O femeie iubita este mai mult indragita si mai mult cautata daca stie ca nu se culca cu una cu doua.
Aceste fete, aceste femei le gasiti rar iar cei care le gasesc sunt foarte norocosi.

Intrebarile mele sunt urmatoarele:
Voi chiar nu va ganditi la consecinte?
Chiar asa de mult va doriti sa faceti sex, chiar de pe la 13 ani?
Nu aveti timp de la 18-20 de ani in sus?

Răspuns Câştigător
| Deny1333 a răspuns:

Fetele din ziua de azi vor să se maturizeze prea repede şi cred că dacă fac toate astea, vor fi considerate mişto sau mai ştiu eu cum. Adică, serios, cine naiba mai are timp să se gândească la consecinţe când sunt atâtea probleme existenţiale, cum ar fi cucerirea unui băiat sau ruperea unei unghii?
Să fim serioşi, nimeni nu mai are timp să gândească înainte să acţioneze, mai nou.winking

3 răspunsuri:
| Laminin a răspuns:

Hey! Ai dreptate. Dar hormonii fierb inauntru, asta e problema. Insa mai sunt adolescenti care trec cu bine si peste perioada asta, fara sa aiba un trecut "murdar" sau sa regrete ceva in viata.

| andreea_6373 a răspuns:

Foarte bine spus!

| denisa_4886 a răspuns:

Eu eu am o prietena care 13 ani si are pieptul mare si un baiat i-a spus ca ii place pieptul ei si daca vrea sa faca sex cu el si nu il cunuaste si i-a spus ca da doar ptc este frumos