| andreea_4001 a întrebat:

O intrebare pentru fetehappy
Eu folosesc placa de intins parul`l in fiecare zi. mi-am cumparat de la un salon o crema pentru protectiia caldurii... dar nu stiu cum sa o folosesc(am uitat sa intreb la salon) e intr-un tub si nici pe el nu scrie intructiiunile de folosire...am incercat inainte sa imi intind parul sa imi pun pe fiecare suvita de par un pic de crema(trebuie sa stau un pic pana ne usuca?)
Am auzit ca nu e bine sa iti faci parul cu placa cannd e ud sau umed ca se striga placa...sad
Voii fetele ce folositi impotriva caldurii... AA si am uitat sa spun am dat 750 pe cremasad. si chiar nu stiu cum se foloseste.
dau fundita:*:*.

3 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

Intoarce-te la salon si intreab-o pe tanti de acolo cum se folosestetongue Si incearca sa nu faci abuz de placa, pentru ca nu cred ca vrei sa-ti deteriorezi parul...

| Yarinn a răspuns:

Nu stiu...eu folosesc ceva lichid si il pulverizez pe toata suprafata parului.Parul ramane putin umed dar mie nu mi s-a stricat placa si o folosesc de foarte mult timp.Ai putea sa intrebi la orice salon cum se foloseste.Sigur gasesti tu o persoana amabla care sa te ajute.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-te cu smantana in cap. Apoi spala-te. Sa vezi ce bine se va simti parul tau.