| katalyn_2632 a întrebat:

O lovitura puternica la sfarcu' unui baiat poate cauza ceva?

Răspuns Câştigător
| Robert92 a răspuns:

Cam ciudata intrebarea. lovitura la sfarcul unui baiat? Pai baietii sunt diferiti de fete/femei, pe noi nu ne dor sanii daca ne loveste ceva in acea zona, deci teoretic lovitura iti va fi primita de piept.In functie de locul unde ai fost lovit se poate ajunge la fracturi de coaste.Dar asta e doar o parere de-a mea,nu sunt sigur de raspunsul meu si anatomia/medicina nu e ceva la care sa ma pricep destul de bine. Daca intrebi asta deoarece te doare acea zona anume ai putea sa iei un medicament, respectiv un unguent, sau pune ceva rece pe acea zona. Daca nu iti trece durerea sau te doare atunci cand te misti sau cand apesi acea zona ai putea sa te duci la medicul de familie pentru o consultatie de la un profesionist.

2 răspunsuri:
| vlaaddd a răspuns:

Mai mult de o durere, nu cred.

| apples a răspuns:

Regrete.