| tweety_8071 a întrebat:

O prietena asre o dusmanca si s-a "imprietenit"cu ea...bineinteles k prietenia e falsa... dar ma ingrijoreaza k petrece mult timp cu ea si cu mine nu prea mai sta.sad. oare e bine ce face? ea crede ca dusmanul il invingi de aproape.straight face

4 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Spune-i ca relatia cu tine se raceste..si intreab-o sincer daca meritá sa te piarda ca prietena adevárata ..pentru o prietenie falsá cu respectiva happy

| papatukjatlekjulk a răspuns:

Eu am o astfel de prietena si s-a imprietenit cu cea mai populara din clasa numai pentru a iesi din anonimat. Si acum s-au apropiat atat de mult, incat a uitat complet de mine.
Sa nu mai ai atata incredere in aceasta prietena! Ai grija! Adica uite ce mi s-a intamplat mie si mentionez ca era cea mai buna prietena! O conversatie intre voi pe tema asta ar rezolva problemele poate. Daca vezi ca nu are chef de tine...las-o balta...las-o pe ea sa vina la tine cand era nevoie. Sa vedem la cine se duce la greu...

| Gexu a răspuns:

Cred ca v-a obtine o invingere si sigur nu te-a uitat pe tinewinking un prieten nu se uita asa repede nici daca te tradeaza ( se uita dar mai greu) :d bye

| soseta ucigasa a răspuns:

Vorba aia " Tine-ti prietenii aproape, si dusmanii si mai aproape"