| Andy~~Black~~Underground~~Mafia a întrebat:

O serie de bancuri pe gustul oricui... ce spuneti sunt bune/proaste?
Tatal lui Andy îi zice odraslei:
-Am aflat c-ai primit un 4 de la profesorul de fizica!
-Asa e, taticule. Mi-a fost jena sa-l refuz!
Andy care e viitorul verbului: "a bea"?
-"Beat", doamna profesoara...
La ora de desen scolarii trebuie sa picteze o pasune si o vaca care paste pe ea. Andy la sfârsitul orei da o foaie goala.
-Bula unde-i iarba?
-A mâncat-o vaca, doamna profesoara...
-Dar vaca?
-A plecat de acolo, doamna profesoara. Doar nu era sa stea pe o pasune fara iarba
La ora de religie preotul întreaba:
-Andy, îti spui înainte de masa rugaciunea?
-Nu domnule Parinte, numai atunci când avem ciuperci la masa...

Ia zi Andy, care sunt cele mai des folosite cuvinte la scoala?
-Nu stiu, doamna profesoara...
-Ai dreptate Andy, foarte bine!
Ultima zi de scoala. Acasa Andy intra pe usa si îsi arunca carnetul, furios, într-un colt. Tatal îl întreaba:
-Andy, nu ne arati si noua carnetulde note, sa vedem cum ai încheiat anul?
-Carnetul meu i l-am împrumutat lui Gigel, a vrut sa-si socheze parintii...
.-Ei, ce n-as da ca Parisul sa fie capitala Italiei, ofteaza Andy.
-De ce? întreaba tat'su.
-Pentru ca asa am scris azi în teza, la Geografie.
.-Mama, azi l-am oprit pe Georgescu sa-i faca o farsa domnului profesor.
-Frumos din partea ta, Andy. Cum a fost?
-Sa vezi: Georgescu a pus pe scaunul de la catedra o pioneza. Când domnul profesor era cât pe ce s-o atinga, i-am tras repede scaunul.
. Pe vremea lui Ceausescu, la ora de muzica. Andy nu-si scotea vioara din cutie. Învatatoarea:
-De ce nu cânti Andy?
-E dezacordata.
-Hai ca ti-o acordez eu.
Andy deschide cutia si învatatoarea striga:
-Andy, ce faci cu mitraliera la scoala?
-Eu ca eu..., dar nu stiu ce o sa faca tata cu vioara la congres!
Învatatoarea vine la clasa si întreba:
-Copii nu stiti de ce a murit lucratorul care renova scoala?
La care Andy:
-Eu stiu.
Învatatoarea:
-De ce mai Andy?
-Pentru ca l-a înjurat pe Dumnezeu. A spus: Andy fu***ti Dumnezeii matii nu mai misca scara c-o sa pic.
Astazi ai întârziat la prima ora, îi spuse diriginta lui Andy.
-Ce s-a întâmplat?
-Tata a avut nevoie de mine acasa.
-Andy, stiu ca ai un frate mai mare. Nu putea sa te înlocuiasca el?
-Nu, pentru ca pe mine trebuia sa ma bata...
Ora de zoologie:
-Andy îmi poti numi cinci animale care traiesc în Africa?
-Da. Patru elefanti si o girafa...
.-Andy, esti un obraznic! Se vede ca n-ai cei sapte ani de acasa! îi zice acestuia învatatoarea.
-Pai, pe mine m-au dat la sase ani la scoala...
.-Andy, daca te ratacesti ziua în padure si nu ai busola la tine, cum afli unde e nordul?
-Foarte simplu, domnule profesor. Ma duc acasa si-o iau!
Profesorul: Care este întelesul cuvântului casatorie?
Andy: Tata zice ca nu este cuvânt, ci o condamnare
O astfel de nota merita o bataie buna! zice lui Bula tata-su.
La care Andy:
-Stiu eu, tata, unde locuieste profesorul. Mergem acum?
Andy tocmai iese din sediul militiei judetene si epuizat, se sprijinã de un pom. Un trecãtor se apropie de el, întrebând:
- Nu vã supãrati, nu stiti unde se bate la masinã?
- Nu stiu, pe mine m-au bãtut manual...
Sper ca vau placut :-P

8 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Nu, nu k is bune si cu andy laughing
ff funny love struckwinking

| fluturas a răspuns:

Io mai vreauwinking laughing

| hândel a răspuns:

Desi-s cam obosit, niciodata nu refuz o portie de ras. Sunt foarte bune bancurile, dar citind Bula, in loc de Andy, e mult mai haios. laughing

| r8driver a răspuns:

Pana acum am ras...

Esti tare!

| Andy~~Black~~Underground~~Mafia explică:

Va multumesc pentru parerile voastre o sa mai pun ....ati prefera cu bula inloc de Andy?

| Andy~~Black~~Underground~~Mafia explică:

Deci vad ca vau placut mia vreti sa pun si in seara asta?

| ALY_2447 a răspuns:

Iti multumesc frumos cu adevarat ca mi-ai inviorat seara
dragut ba chiar foarte tare esti tare din cand in cand mai pune bancuri dintr-astea ne mai binedispui inca o data multumesc din inima

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam slabute bancurile - pentru clasele 1-4 asa