| Ardens a întrebat:

O tipa ma cam uraste laughing
Pe Facebook sunt in diferite grupuri, si intr-unul fiindca ne este permis sa ne facem publicitate cei care cantam am zis de ce nu.
Azi asa, maine asa si usor usor am adunat persoane, mai exact sustinatori ce m au motivat sa mi fac canal de Youtube.
A mers super, am 10 ani de canto, doi trei facand singura caci in orasul nostru nu sunt posibilitati si nu ma duc la x factor si de astea fiindca totul e regizat aproximativ.
Dar am participat la foarte multe concursuri si am diplome in trecut, acum nu mai sunt cel putin nu la mine.
Si la o postare de a unei fete care a spus ca ar fi dragut sa ma sustina mai multa lume, o tipa care nu ma placea de mult timp si tot timpul comenta...la o postare ale unei alte tipe dupa postare prietenei mele spune ca acum sa vina pupincuristele mele sa vada o voce adevarata, nu una ca a mea.
Habar nu am ce are fata aceea cu mine, adica fac ce imi place si postez acolo. Plus ca niciodata nu ma cred mai presus doar pentru ca pot sa cant, ajut lumea si totul.
Mai si scriu o carte si lumea stie.
Efectiv doar fac ce imi place, dar ea continua sa ma critice si sa mi spuna ca eu cant aiurea.
Ce as putea sa fac?

3 răspunsuri:
| metehne a răspuns:

Să o ignori. Nu merită să îți pierzi timpul cu ea, simplu.

| Violleta2022 a răspuns:

Bine ai venit in lumea reala!
Ceea ce ti se intampla tie, ni se intampla tuturor, indiferent ca esti copil sau adult, in viata vei fii invidiata, barfiat si criticata de anumite persoane invidioase pe tine, pe vocea ta, pe tot ce postezi, pe tot ce afisezi, chiar si pe popularitatea ta.

Sfatul meu este sa te bucuri de reclama ei, lume avede si intelege cat este de invidioasa pe tine! Reclama pe care ti-o face proasta aia, este gratuita!

Uita-te la vedete de cinema, care starnesc scandaluri din diverse prosti, scandaluri care le aduc gramezi de bani, pentru ca, indirect atrag privirile asupra lor si se vorbeste despre ei!

Acelasi lucru si in cazul tau, barfindu-te pe un forum, automat lumea se intreaba despre cine vorbeste aia, ajung la tine si atunci intervine parerea lor persoanala.
Deci, tot necazul si suprararea sunt de fapt spre beneficiul tau, pentru ca indiferent cat face aia valva, numele tau sau activitatea ta este promovata gratis!

Ce sa faci? Nimic!
Eventual sa-i multumesti ca te promoveaza gratis, chiar si negativ, ca atrage atentia asupra ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O intrebi problema asta-i una
doi vreau sa-ti cumpar cartea cand e gata sunt curios ce scrie un copil
succes