| Andretti a întrebat:

Oare cine e mai nebun ala care crede intr-un om din ceruri sau ala care nu crede eu cred ca ala care nuhappyadica cat de nebun sa fii sa nu crezi in asa ceva doar scrie in carti de multe minuni iar care e diferenta intre Zeus si Dumnezeu sau Iisus si hercule adica nu cam pare aceeasi marie cu alta palarie Iisus fiul lui dumnezeu facut cu o muritoare Hercule fiul lui Zeus facut cu o muritoare si multe alte asemanari oare cate mileni vor mai trece pana cand ne vom cam satura de o minciuna lunga pe 21 de ce nu a fost sfarsitu de ce nu a fost inchis ala care a spus pe viata de ce sau sinucis atatia prosti de ce sia omorat aia copii de ce? din cauza religiei sunt cam satul de popii de **** sunt cam satul de popii pedofili sunt cam satul de vorbe de **** cum ar fi lasa cal vede dumnezeu sunt cam satul voi nu?

Răspuns Câştigător
| kidulinha a răspuns:

In primul rand, Dumnezeu nu e om. Asa scrie in faimoasele carti laughing
Daca eu scriu o carte despre zana maseluta, tu crezi ca exista?
Cred ca doar suntem manipulati prin biblie, evanghelie si altele.
Nu zic ca nu exista. Ca nah, ceva ceva tot se intampla si acolo sus. Dar nu asa cum scrie in carti.
Sunt pure coincidente "ca te bate dumnezeu cand gresesti". Te bate si cand nu gresesti, stai linistitlaughing
Adevaru' e ca ala cu prezicerile lui e un dobitoc, adica acum are in carca atatea crime. da si noi prosti, ca credem tot ce zice lumea. Fiecare trebuie sa aiba credinta lui, propriile lui principii si idei si gata. Ce atatea carti, slujbe, popii si altele... In fine, nu-s necredincioasa. dar nici chiar asa. Si nu cred in ce zic cartile.

6 răspunsuri:
| kidulinha a răspuns:

@deutssa. Nu cred ce vreau eu, dar nu cred bibilia, evanghelia, astea.
Clar exista ceva sus, care face lucrurile sa se intample, d-aia avem sentimente, d-aia gandim si etc. Dar nu cum zice prin biblie. Nu stau sa ma cert acum pe credinta mea. Cred ca e problema mea ce cred. A fost o intrebare la care am raspuns si gata. Tocmai de aceea exista "Nefolositor" :*

| kidulinha a răspuns:

Tonul a fost nepotrivit pentru o intrebare happy
Pur si simplu, ti-am raspuns.

| deutSa a răspuns:

In primul rand, Dumnezeu EXISTA! Este o tampenie din partea muritorilor, sa nu creada in El si in cei din Ceruri.

Cel credincios, crede in D-zeu si in supusii LUI.

@kidulinha. Tu nu crezi in D-zeu? Ca vad ca tu crezi, doar ce vrei tu, nu ce zic cartile...

In fine nici eu nu cred in toate cartile, dar ceea ce tine de biblie CRED.

Popii sunt popi.Nu avem treaba cu ei. Sun si preoti care au har si stiu ce trebuie sa faca.Altii sunt lipsiti de bun simt, etc.

Daca exista preoti pedofili, etc nu inseamna ca D-zeu este de vina, chiar daca el a creat lumea. Ca asa este! EL a creat`o. Pune`ti o intrebare, cum am aparut noi? De unde a inceput lumea sa evolueze? Ca ESTE IMPOSIBIL SA NU AVEM UN INCEPUT!

DUMNEZEU EXISTA! PACATOS CEL CARE NU CREDE IN EL!

| deutSa a răspuns:

@kidulinha eu nu am stat sa ma cert, pur si simplu am intrebat happy

| DBlack a răspuns:

Un raspuns simplu. omul nebun este normal, omul normal este nebunhee hee nu conteaza in cine crezi, sau in ce crezi. conteaza cum esti ca persoana, felul de a fi, psihicul.

| Rritu a răspuns:

Acum cateva luni eram cu gandul, ca dupa moarte nu se mai intampla nimictongue ceva in genul, mori si Game Over! intuneric, nu mai poti gandii, sufla, simtii etc.
Dar m-am tot gandit la chestia asta. si am ajuns la concluzia, ca decat sa nu crezi ca exista ceva. si sa crezi ca dupa moarte e doar intuneric, mai bine crezi si POATE chiar existatongue
Nu cred ca e atat de greu sa crezi ca exista ceva acolo sus, care te priveste in permanenta si te rasplateste cand faci bine si pedepseste cand faci rau.tongue
waiting