| wolder a întrebat:

Oare e ceva anormal ca imi place tot timpul sa scriu intr-un jurnal?
Ador sa insemnez tot ce fac peste zi, gandurile mele pe care le am si opiniile, iar apoi cand recitesc vad cat de mult mi-am schimbat parerile si viata...
Mama intotdeauna mi-a interzis sa am jurnale si cand le gasea... le citea apoi le arunca. Si acum imi pare rau ca am avut multe jurnale dar ea le-a aruncat si am pierdut amintirile de atunci

11 răspunsuri:
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Nu este anormal, asta simti tu sa faci. Este bine sa le pastreazi, pacat ca nu le ai si pe cele de mai demult, si sa le citesti peste x ani. Asa te descarci tu, scriind in jurnal.
*-*

| ComatoseWine a răspuns:

E chiar indicat.Eu am incercat de multe ori sa imi fac un jurnal, dar mi-a fost intotdeauna greu sa incep.Scrie in continuare, nici nu stii cat de mult te ajuta asta.Ascunde-le mai bine de mama ta si vei fi okbig grin.

Continua sa scrii.Este minunat!

| TheAce a răspuns:

Jurnalele inseamna in primul rand amintiri care iti pot insenina zilele peste timp. E de asemenea in exercitiu considerat util daca vrei sa te apuci de literatura (cu toate ca personal nu am tinut niciodata un jurnal sau vreun blog). Nu inteleg insa de ce ti-a interzis mama ta asa ceva, e complet anormal si deplasat. Chiar imi pare rau pentru tine si simpatizez cu situatia ta.

| MinoreBay a răspuns:

Nu. E chiar foarte frumos si eu as vrea sa fac asta dar nu prea potbig grin nu am rabdarea sa scriu asa cum faci tu

| cristiiiiiii a răspuns:

E chiar placut sa consemnezi tot ce faci intr-un jurnal peste ceva timp iti vei aminti de tot ce ai facut cand vei rasfoii paginile jurnalului

| LolaLollita a răspuns:

Mi se pare frumos si folositor ce faci. Asternandu-ne gandurile pe hartie, reflectam mai usor.

| Deliiiia a răspuns:

Nu, eu chiar cred ca te ajuta la dezvoltarea personala. Si eu am tinut unul, insa sora mea l-a gasit si a inceput sa le povesteasca parintilor ce am scris laughing. Acum scriu povesti, dar le consider tot un jurnal caci imi introduc subtil sentimentele printre randuri.

| Resurrection a răspuns:

Este ceva normal, foarte multa lume isi noteaza cea ce a facut de alungul zilei in jurnal pentru a putea sa isi reaminteasca cu placere la batranete pataniile din copilarie.

Have a nice Daywinking

Răspuns utilizator avertizat
| vampir004 a răspuns:

Pai,este bine fiecare avem pasiuni

| Octavian003 a răspuns:

Este bine sa scrii un jurnal pentru ca, asa cum spui si tu, poti sa il citesti peste ceva timp si sa iti amintesti ceea ce ai facut, sa tragi concluzii, sa vezi ce ai gresit, deoarece gandirea se schimba pe masura ce inaintezi in varsta si e bine sa stii ce e bine sa repeti si ce nu. Te va ajuta, spun eu. Si iti dezvolta si abilitatea de a scrie, ceea ce e foarte bine.