| sweet_1526 a întrebat:

Oare
exista
oameni destepti si frumosi?
dragoste si iubire?
tu?
intelepciune?
oameni perfecti?
oare?

Răspuns Câştigător
| Vizitiul a răspuns:

Ii numesc oameni frumosi pe cei destepti si frumosi, daca ma intelegi. Deci, da, exista oameni frumosi. Dar si frumosul este relativ. Nu inseamna ca daca mie imi place o fata, trebuie neaparat sa fie placuta de toata lumea. Pana la urma, frumos este ce-ti place. Da, mai exista dragoste adevarata, dar este rarefiata, in cele mai multe cazuri se mimeaza. Iubire exista, fiecare poate fi sigur ca este iubit de familia sa! Asta ti-o spun cu certitudine.
Eu, ce? Daca exist? Da, simt ca traiesc, deci exist. Intelepciune exista, indiferent de varsta. Fiecare varsta cu intelepciunea sa.
Oameni perfecti nu cred ca exista, cel putin eu nu am vazut oameni perfecti. Si robotii mai dau eroare, daramite oamenii. Oricum, imi place postura de om, cu defecte si calitati.