| RealRap a întrebat:

Ok, deci. Am un smart TV (Samsung), iar eu trag filme si le pun pe stick, le pun cu tot cu subtitrarea in romana, le verific pe stick sa vad daca totu' e ok, ele ruleaza cu tot cu subtitrare, iar cand bag stick-ul in tv sa ma uit n-am subtitrare. Adica am, dar e in engleza, iar eu in folderul ala cu filmul nici macar n-am subtitrare in engleza, am doar in romana. Ce sa fac?

1 răspuns:
| HaKa93 a răspuns:

Mi se mai intampla si mie insa exista un tutorial pe Youtube cum poti adauga subtitrarile in film de pe tv, asta daca conectezi laptopul/pcul... iar cu filmele direct de pe stick/hdd extern, filmul trebuie sa aiba in descriere ceva genu ROSubbed ca sa iti citeasca subtitrarea direct in romana. este o categorie speciala pe file list