| Andreeaalexandra9124395498 a întrebat:

Ok, deci ...sunt în clasa a 7 a si imi doresc foarte mult să invat in liceu breaza.Dar imi este frica cu bacul ..Pt ca am auzit ca se face si Matematica si eu nu sunt prea buna. bunicul meu a fost acolo si imi spune ca toata lumea ia bacul la matematică.

1 răspuns:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

In primul rand, legat de bunicul tau... se observa si se intelege ca este o diferenta oarecum enorma de ani, intre cand a terminat bunicul tau si pana cand o sa intri tu acolo, deci nu te axa pe acest aspect.
Sau mai este varianta in care bunicul tau a fost profesor acolo, si pica tot ce am zis pana acum, motiv pentru care el probabil stie mai bine. Dar daca nu este asa... atunci nu lua in calcul aceste lucruri.

In al doiela rand, chiar si daca ar fi asa (indiferent care varianta de mai sus), esti doar in clasa a 7-a, zau asa happy Pot sa iti zic din experienta (si cel mai probabil mai multa lume) ca prin clasa a 7-a nu stie mai nimeni la ce se pricepe, ce o sa faca dupa si cum o sa stea treaba. Zici ca nu esti buna la mate? Ok, nu esti acum. Dar atunci poate o sa fii happy Am avut colegi, printre care si eu, cand aveam note foarte mici la mate prin scoala, mai ales in 5-8, nici nu ai idee. Dupa la liceu mi-am dat seama ca la asta ma pricep, dintre celelalte materii si am ajuns sa lucrez oarecum pe asta acum. La fel si in cazul mai multor persoane.

Tu acum consideri doar ca nu te pricepi, dar nu asta este si adevarul. Daca tu vrei sa inveti la acel liceu, invata acolo si o sa treci cu bine de toate. Si te asigur, ca nu este asa de grea matematica din liceu, o inveti si treci cu bine peste happy

Bafta sa ai!