| Andrei247 a întrebat:

Salut, am luat bacul la 2 materii doar ca l-am picat la matematica, nu ma pricep deloc la matematica si vreau sa invat singur momentan pana imi voi lua un meditator, vreau sa stiu de unde sa incep sa invat, precizez ca nu ma pricep deloc la matematica, (motive personale), se leaga matematica de clasa a 7-a respectiv a 8 a, cu matematica de liceu? Vreau sa stiu de unde sa incep.

Răspuns Câştigător
| zilog a răspuns:

De la tabla îmulțirii

nu iti trebuie meditator
eu la fel am picat
nici nubstiam tabla imultirii

dar toata vara am luat toata matematica de la clasa 1
si am luat toate cartilr de unul singur
si am rrvizuit toate cunostintele singur
si gata in toamna am luat nota 8

dar am alocat 12 ore pe zi pentru matematica toata vara

5 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

Lasa..matematica nu o poti cuprinde singur decat daca ai o "inclinatie" mai speciala..relax..mergi la o postliceala fara bac si poate o sa fie bine..deinde ce si daca iti doresti ceva.

| Andrei247 explică (pentru dinaprilie):

Da..multumesc de incurajare ce sa spun laughing)

| dinaprilie a răspuns (pentru Andrei247):

My bad.

| Vântulalb a răspuns:

Cu matematica incepi de la inceputul inceputurilor. Si nu merge "pe sarite". De asta nu o intelegeti voi. Nu intelegeti ca nu este o materie in care lectiile sa nu se lege. In matematica daca ai pierdut o lectie, nu mai intelegi nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incepe cu teoria asta.
Doua puncte din univers care se unesc formeaza o linie dreaptă.
Apoi treci la teoria cubului daca e geometrie.