| anonim_4396 a întrebat:

Ok.Sunt o persoana care zice ce gandeste verde in fata mai ales persoanelor la care tin.Pe prietena mea cea mai buna foarte multa lume o considera vagaboanda datorita gesturilor negandite pe care le face. E adevarat ca iese in evidenta prin asta dar ea nu'si da seama de consecinte.E impreuna cu un baiat cu 12 ani mai mare ca ea care are copil si sotie.Ma inteleg bine cu el si tin la el ca la un "tata" dar nu prea imi place ca este impreuna cu prietena mea.Situatia e complicata rau si ar trebui sa scriu foarte mult.Cea ce nu stiu e cum sa o fac sa inteleaga sa se cuminteasca, sa se comporte nu neaparat ca o domnisoara ci ca o fata sa spun cuminte, la locul ei.Am incercat sa'i spun ca nu'i bine ceea ce face si cum o vede lumea dar a zis ca nu'i pasa ce cred altii.Imi pare bine ca nu; i pasa ceea ce crede lumea pentru ca oamenii barfesc foarte mult si sunt rai dar avand in vedere faptul ca le da motiv sa'si faca o parere foarte rea despre ea o sa o afecteze mai devreme sau mai tarziu.In legatura cu iubitul ei mi-a recunoscut ca nu constientizeaza cea ce face iar eu iarasi am incercat sa explic.Eu nu judec pe nimeni care are sau e amant sau amanta dar consider ca ea are o varsta prea frageda pentru asa ceva iar bunicii ei daca ar afla ar face stop cardiac.Prietenul meu acum e plecat in Italia si ii povestesc mereu ce se intampla si a spus sa nu'mi mai bat capul pentru ca este in zadardar eu nu pot pentru ca imi fac griji.

Răspuns Câştigător
| aryenutzaa a răspuns:

Cam aceeasi chestie am avut si eu cu o prietena si daca nu intelege de vorba buna nu ai ce sa ii faci oricat ai vrea. Ea se va cumintii daca va face ceva ce va regreta foarte tare sau daca intalneste un baiat de care ii va placea foarte mult si o va face sa se potoleasca.

| caterinasmile a răspuns (pentru aryenutzaa):

Ooofff! ma bucur ca stie cineva cat de urata e situatia dar faza ca ea a mai fost cu baieti si mereu s-a complicat mereu ea zicea ca nu pune suflet dar punea, ii iubea ceva de gebu.era moarta dupa ei si acestia nu meritau.erau niste derbedei. multumesc pentru raspunsul tau:XXX:**:XX

1 răspuns: