| nobody1512323 a întrebat:

Ok. Vreau sa mi schimb numele pe Facebook și nu am idee, vreau nume gen : Larisa Kawaii

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Păstrează numele si prenumele real. Dacă ești creativă, poți adăuga și un nickname la profil (între paranteze).
Dacă tu folosești un nume fake, iar într-o zi FB va face verificarea identității, pierzi absolut tot. Și e păcat să aduni atâtea lucruri frumoase, iar într-o zi să afli că nu te mai poți loga, până nu faci dovada identității. Termenii şi condiţiile de utilizare FB sunt destul de stricte.
https://www.facebook.com/help/112146705538576?helpref=faq_content

| Madesz a răspuns:

Doamne, cat de penibile mi se par persoanele de genul.

| Edisor27 a răspuns:

Buna, eu zic sa nu iti schimbi numele in unul fals, deoarece risti sa te raporteze cineva (nr. dusman)si sa risti sa iti blocheze contul timp de 2 luni sau chiar permanent. Cel mai bine e sa ai un nume real.