| Andreea011 a întrebat:

Pai cum sa incep, o verisoara care locuieste la tara a venit sa stea la mine in vacanta. cand a venit era grasuta si m-a rugat s-o ajut sa slabeasca, asa ca am mers si i-am facut abonament la sala(pe banii ei) dar vreau s-o ajut si cu o diata usoara pentru a putea da jos kilogramele mai repede. m-ati putea ajuta dandu-mi cateva diete eficiente sau niste site-uri cu diete va rog.

4 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

----> Si eu cand am terminat scoala pot sa spun ca am fost cam ''grasuta'', dar am urmat o cura de slabire, iar acesta cura este doar de 10 zile (dar efectele sunt uimitoare!)

---> Uita`te pe acest site si vei vedea cura pe care am urmat`o si eu si pe care i`o recomand veriosrei tale cu drag : http://www.cura-de-slabire.ro/diete/cura-de-slabire-rapida.html

---> Ma bucur ca te-am ajutat! :::

| tuGatita a răspuns:

Pai nu ii trebuie cine stie ce diete. dar tine-o departe de cartofi prajiti, carne prajita si/sau grasa, pizza, mancaruri fast-food. sa manace salate si fructe, carne la gratar, piure, poate lua chiar si 6 mese pe zi dar acestea sa fie mici si consistente cat de cat. iar seara sa nu pape mult ca atunci se depune cel mai tare. ciocolata NU! nici pufuleti, cipsuri etc. doar fructe legume, preparate fierte sau la gratar. si daca face sport sigur va slabi imediat. bafta!

| Izza_4461 a răspuns:

Pentru pierderea in greutate dar mai ales pentru armonizarea corpului mai eficient e un aerobic de 3 ori pe saptamana. La Diverta gasesti carti minumate despre diete. Ti-as recomanda sa-i faci cadou o carte de acolowinking

| andrei234 a răspuns:

Arunca o privire pe www.DietaDeSlabit.com - au un manual gratuit cu 8 diete. Vezi, poate se potriveste vreuna.