| WandaDeCapsuni a întrebat:

Pana pe cat se poarta >martisoarele?:

Răspuns Câştigător
| Lynnaedsalvatore a răspuns:

Traditia spune ca martisoarele se poarta pina la sfirsitul lunii, dupa care se anina de un copac si asta nu stiu ce inseamna. Oricum, eu il scot peste vreo saptamana... Daca sa fiu sincera, nu am vazut multe persoane care sa respecte traditia...

3 răspunsuri:
| DeEAஐ a răspuns:

Ca sa respectam traditia, martisorul trebuie legat la rasaritul soarelui, in prima zi a lunii martie. El se poarta de la 1 martie pina cind se arata semnele de biruinta ale primaverii : pina se aude cucul cintind, pina ce infloresc ciresii ori trandafirii, pina ce vin berzele sau rindunelele. Atunci, martisorul nu se arunca, ci se leaga de un trandafir sau de un pom inflorit, ca sa ne aduca noroc.mno...asta e traditiahee heedar eu zic ca mai mult de 3 zile nu merehee hee

| valyalexia a răspuns:

Pana de ziua pacaleli pe 1 apriliewinking:*

| paparazii a răspuns:

Pana cand t plictisestitongue