| anonim_4396 a întrebat:

Părere Management la ASE?

1 răspuns:
| mODIN a răspuns:

Facultatea de management nu te ajuta cu nimic. Cand o firma are nevoie de un manager de orice fel, va alege sa promoveze unul din angajatii care stiu deja cum merg treburile acolo, nu sa aduca pe cineva din afara.

Pe langa asta, dintre toate domeniile, managementul e cel unde teoria conteaza cel mai putin. Un tanar de 21 de ani care lucreaza ca manager de magazin intr-un mall va fi mult mai bun decat cineva cu facultate, master si doctorat in domeniu.