| everyone a întrebat:

Pareri, sfauri.
Imi place de un baiat dar el ma considera doar o amica. A fost 1 saptamana cu o prietena de-a mea(k) dar ea nu a tinut la el si invers, au fost numai de umplutura. El se intelege destul de bine cu o alta prietena de-a mea. care e si ea prietena cu fosta lui iubita(adica prietena de care ziceam ca a stat 1 saptamana)
La bal a dansat numai cu acea prietena si la un moment dat chiar s'au tinut de mana(in timp ce dansau).
Cum sa ma comport at cand ma voi mai intalni cu el, in asa fel in cat sa banuiasca ca mi'ar placea de el? Pe mess nu vreau sa vb cu el.Sau ce sa fac. sa ii zic fostei iubite a lui(k) ca imi place? faza e ca nu prea am curaj.
2 ani nu mi-a placut de nimeni sigh a fost asa de bine. acum nu prea stiu ce sa fac.
Sfaturi ceva? Experiente asemanatoare?sad

4 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, sincer, dragoste cu forta nu se poate, daca te-ar fi placut, sigur ti-ar fi zis pana acum, totusi sperana moare ultima, vb cu el si spune-i ce simti, asa poate vei avea sansa la el si poate vei avea noroc, dar ai grija cum o spui, da-te pe langa el inainte de a-i spune, zambeste-i, intra in vorba cu el, ai grija la felul cum te imbraci si cum te porti.

nony
| nony a răspuns:

Poi tu ne povestesti un paradox.Iti place de el, ai vrea sa fii cu el. da faci orice ca sa nu-si dea sema? raised eyebrows
Daca vrei sa fii cu el, ai face bine sa faci orice SA-SI DEA SEAMA.
Nu iti mai ascunde sentimentele, incearca sa vezi daca intre voi se poate mai mult decat o simpla amicitie, si daca se poate, actioneazá.
Asa il vei pierde in mainile altor fete si tu vei ramane cu... speranta ca intr-o zi isi va da seama ca l-ai placut. Dar probabil va fi prea tarziu.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Da, eu am mai bine de un an de cand nu imi place de nimeni si pe bune ca nu o duc rau deloc.
Felicitari ca nu vrei sa vorbesti cu el prin intermediul messengerului, conteaza.
Sfaturi? Lasa-l sa se hotarasca, daca te-ar lua acum, nu cred ca s-ar inchega cine stie ce. Rabdare.
Spor!

| pisoias29 a răspuns:

Hmm, pentru inceput ce ar fi sa ii arunci niste priviri, se spune ca o privire spune totul uneori, vezi daca iti zambeste cand te intalnesti cu el, cand il saluti, fi atenta si la cele mai mici detalii, desi eu zic ca cel mai bine ar fi sa prinzi curaj si sa vorbesti cu el pe mess, sa il intrebi daca ar vrea sa iesiti la o plimbare happy sau abordeaza orice subiect, vorbiti despre scoala pentru inceput, daca iti este mai usor happy sper sa reusesti ce ti-ai propus, dar daca nu ii dai semne ca il placi nu cred ca ai sa rezolvi nimic prea curand happy bafta si astept sa imi spui ce ai rezolvat