| anonimadinAlba a întrebat:

Parintii mei spun lucruri si dupa nu isi asuma si nu recunosc.
De exemplu mi-au sugerat avum 2 zile sa merg la cv seara cu muzica populara la o terasa, si pe moment am spus ca nu merg, dar azi m-am gandit ca e o idee buna si cand le-am spus ca vreau sa merg cu gasca. raspunsul lor a fost "daaaa...nu mergi tu niciunde, n ai ce cauta tu acolo". Situatii de genul se intampla zilnic.Cum pot sa ii fac sa isi asume? Daca la 40-50 de ani nu iti asumi ce spui, atunci cand? Eu am 16 ani si imi asum ce fac si ce spun

3 răspunsuri:
| Cristina788 a răspuns:

Probabil s-au răzgândit își schimbă ideile după cum bate vântul în privința asta nu prea ai ce să faci

| sierra1 a răspuns:

Cu gasca acum cu virusul ăla - nu știu dacă e o idee bună

| Sofer a răspuns:

Au și ei o vârstă și o alta gândire.