| CatalinahoneyX a întrebat:

Patinajul este la fel ca mersul pe role? Adica cam acelasi lucru?

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Într-un fel da.

| WhiteLife a răspuns:

Teoretic, da, insa patinele aluneca mult mai tare si sunt mai subitiri, deci daca la role aveai obiceiul sa calci putin mai stramb, la patine trebuie sa te obisnuiesti sa tii lama drept. O sa iti ia ceva timp (10 minute aproximativ, dar sigur ca depinde si de tine si de role si de gheata) sa inveti sa stai corect pe patine si sa prinzi curaj. Mie mi-era foarte frica sa nu cad si nu voiam sa merg mai repede si din cauza asta mai mult mergeam decat ma dadeam cu patinele.

| BeardedSamurai a răspuns:

Salut, da merge pe acelasi principiu, daca stii sa mergi cu rolele imediat prinzi mersul cu patinele.
Sa ai o zi placuta!