| hehehe a întrebat:

Pe 28 pana pe 5 iulie voi fi plecata la mare cu prietenii, si am ghinionul ca menstruatia sa'mi vina in acea perioada. Cel putin asa a fost luna trecuta. Vreun sfat despre ce as putea face? :-s

Răspuns Câştigător
| gabitza144 a răspuns:

Pai poti sa te duci cu prieteni la mare chiar daca in acea perioada o sa-ti vina menstruatia poti sa te distrezi si asa cand esti in perioada asta dar te retii de la anumite activitati.de ex poti sa stai in pantaloni scurti sj in sutien si sa stai cu prieteni pe plaja poti sa te bronzezi puteti face poze prin mai multe locuri sa aveti amintirii, dar nu ai voie sa intri in apa poti sa te plimbi pe plaja etc...acm depinde si cat te tine menstruatia poate te tine 4-5 zile si incerci sa ai rabdare sati treaca menstruatia, nu-i o problema asta poti sa te distrezi si asa ai rabdare ca o sa treaca si perioada asta iar dupa aceia poti face ce vrei tu sa intri in apa sa jucati volei pe plaja etc. sper ca te-am ajutat pup pa

6 răspunsuri:
| Dizzydizz a răspuns:

Cum au spus si fetele de mai sus, poti sa te imbraci in pantaloni scurti, poti face orice in afara sa te bagi in apa. Du-te si intreaba la farmacie.Cand eram mai mik am auzit de niste pastile care opresc mentruatia.Nu stiu daca m au mintit sau nu, dar poti incerk.Papa:*
distr plaqta

| hehehe explică:

Ok. va multumesc pentru sfaturi!thinking
Multumesc TPU! >big grin

| dedesh a răspuns:

Poarta OB-uri, asa vei putea sa intri in apa.si nu sta exagerat de mult la soare, ca nu e bine in perioada asta delicata.in rest, distreaza-te si nu lasa menstruatia asta sa te superehappy

distractie placuta! sa ne spui cum a fosthappypooopici:*

| Aura a răspuns:

Nu prea ai ce face. Eventual poti folosi OB. Si asa poti intra in apa. Am patit si eu acelasi lucru, si am vorbit cu un medic, si a zis ca e cam singura varianta daca vreau ca sederea mea pe plaja sa fie ok. Have fun!

| andra_7810 a răspuns:

E naspa, dar poti sa-ti pui tampoane olweis si sa ai grija sa nu te patezi sau sa te vada prieteni.

| eu..sh doar eu a răspuns:

Pai menstruatia nu o putem noi "dirija" sa vina cand vrem noi...
dar ai putea folosi ob'uribig grin
distractie placuta la mare!kiss
fundita?big grin