| anonim_4396 a întrebat:

Pe ce site pot invata sa pictez?
Ma intereseaza fata oamenior
Nu ma descurc cand pictez oameni mici cu moaca de 2 cm crying
xoxo

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Ai auzit de Bammes?happy. sper!, daca tot zici ca le ai cu desenul... fa rost de carte de la biblioteca de arte daca poti, ai de invatat multe de acolo, e foarte utila...
poti da un search si pe google dar nu ai atatea exemple ca in carte

fa multe exercitii, lasa-ti mana sa zboare pe foaie... poti stiliza fata nu e neaparat sa imiti realitatea, daca tot nu poti

bafta

pa pa

6 răspunsuri:
| y8yujfuyyfvuy a răspuns:

Iti trebuie talent...si nu cred ca poti invata de pe un site...ci din exercitiu

| adrianhasde a răspuns:

Desenatori.ro

| madamanu a răspuns:

Sunt ceva siteuri explicative a proportiei corpului omenesc era ceva regula daca bine imi aduc aminte... cauta si tu pe google, dar in limba engleza. Ma indoiesc ca vei gasi ceva in romaneste.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poi site? eu am facut scoala de arte si n-am invatat sa pictez. Nu cred ca de pe site poti invata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@asta mama eu am avut 10 pe linie la desen si ma scuzi dar din 27 de copii doar 4 au avut media asa, deci nu se pune problema de talent straight face
Ma descurc ft bine cu desenatu oamenilor straight face nu si cu pictatu crying

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://www.desenatori.ro/