| rucsy a întrebat:

Pe cine sa imi aleg ca idol dintre:Ashley Tisdale; Demi Lovato; Miley Cyrus; Brenda Song;

42 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Pe Jiji Becali.

| fluturas a răspuns:

Pe nimeniwinking
laughing si cum ii faza ca pe cine sa imi aleg ca idol? laughing ne intrebi pe noi? pai eu stiu ca nu e bine sa iti faci idoli. e normal sa iti placa de o vedeta, dar nici chiar asa. sau cum i vezi pe uni ca lesina la anumite concerte. alegeti o vedeta care sa iti placa mai mult. dar nu iti face idoliwinking sfatul meuwinking kiss

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Pe Jeanne d'Arc....Che Guevara...Bono de la U2
Sau pentru tine mai bine Miley Cyrus happy

| thegreatgatsby a răspuns:

Pai. vad ca deja ai un idol mai vrei unu mama? pai stii. eu te sfatuiesc mai intai sa pui mana pe o carte sa citesti frumos despre lumea in care te aflii ca, cantaretele astea non-cantarete, nu sunt singurele mai bine asculta michael jackson, justin bieber, beattles, britney spears care este de o mie de ori mai tare decat miley cyrus care chipurile este noua printesa pop, lu miley nici macar nu ii place muzicaa pop, si oricum britney ramane printesa muzicaii pop! sh te las acu ca ma duc la un dus rapid sh daca pot ma intorc sa iti mai zic vreo 2 3. cate pot si eu sa duc ca de am 13 ani sh ma doare deja cocoasa uite unde ajung romanii astia poluati de atatea greutati de masini ca adela popescu papusa mea blonda pe care o detesc mancauar mama sa o mananke pe ea de pussy frumoasa.
-Cristinutza Putza. si nu uitati folositi prezervativu mama, sh pace! ca si asa ne inmultim ca cainii laughing

| thegreatgatsby a răspuns:

Auzi bai Gregory...si tu ar trebui sa pui mana pe o carte mai mult decat biblia ca daca te pun sa imi zici tot ce scrie acolo cuvant cu cuvant sigur o sa imi redai ca un clovn, numai ca daca te intreb de ex de. hmm. cine suntem ( dan puric ) sa de, twilight nu ai idee. pentru ca saracutzu de tine nu ai avut mamica sh tatik care sa te invete ca cartile negre nu e prea bune. e bine sa citesti biblie nu zic ca nu, acum serios, numai ca stii asa cateodata mai ai sh u un idolas a? zi u parca u ai templu cu dumnezeu in camera? iti pui postere cu el? din bravo? laughing. nu ma glumesc acum gregoras frumos ce esti, daca esti. hmm. amm. pai eu sunt de acord, sunt crestina il iubesc pe dumnezeu. doar ca in viata asta trebuie sa iti gasesti sh un idol pe al 2ilea loc care sa iti dea un anumit echilibru... cum era michael jackson pentru mine ( dumnezeu sa i l odihneasca ). imi dadea o anumita stabilitate deoarece stiam ca e aici pe pamant cu mine, si exista speranta ca il voi intalni intr-o zi. dar pe dumnezeu stiu ca numai cand voi muri il voi intalni, asa ca vreau sa imi gasesc stabilitatea si sufleteste si trupeste. trupeste este idolul de pe pamant sh sufleteste este dumnezeu. Cristinutza Dragutza. Folositi prezervativu mama ca e cel mai bun, sh pace!

| juniper a răspuns:

Ashley Tisdale.

| Pho3nix a răspuns:

Pe Afrodita.

| Klara a răspuns:

Dar ce zici de Sexy Braileanca, Nikita, Magda Ciumac, Tolea, Dan Diaconescu, Roxy Manelista, Marian Valorosu?

| Live.Laugh.Love a răspuns:

Ash tizzy [ ashley tisdale ] :d

| Gregory a răspuns:

Buna! Pe niciuna. Te sfatuiesc sa nu mai folosesti cuvantul "idol", pentru ca idolatria este pacat. Acest lucru evident reiese chiar din primele doua porunci ale decalogului (1. "Eu sunt Domnul Dumnezeul Tau; sa nu ai alti dumnezei afara de Mine", 2. "Sa nu-ti faci chip cioplit, nici alta asemanare, nici sa te inchini lor").
Nu trebuie sa ne raportam la astfel de lucruri, pentru ca riscam sa-l suparam mult pe Dumnezeu.
Citeste si acest articol, te rog frumos, ca sa te lamuresti mai mult:
http://www.crestinortodox.ro/diverse/96573-idolatria

| M.madallina a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa iti spunem noi pe cine sa iti alegi idols-a facut un sondaj in America si Miley Cyrus a iesit pe primul loc ca fiind cea mai proasta influenta asupra copiilor.mai multe informatii pe bravonet.ro

| M.madallina a răspuns:

Insa cred ca brenda song e cea mai draguta

| JoJo a răspuns:

Pe Miley Cyrus in niciun cazlaughing

| r8driver a răspuns:

Pe minewinking

| swagMeOutBitch a răspuns:

Demi e nebuan rauuuuuu frate, miley e o parasuta si o drogata brenda e in regula e draguta dar ashley e mai matura si e si frumy.Deci eu zic pe Ashley

| ioanatizzy a răspuns:

Miley Cyrus, NU(nu ma intelegeti gresit, imi place de miley, dar nu este buna ca un model)
Ashley Tisdale, Demi Lovato, Brenda Song sunt bune ca idoli, dar eu zic sa nu-ti faci idoli. e doar parerea mea. tu faci cum vrei tongue

| sweetlips a răspuns:

Ashley Tisdale :X:X:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe Maica Tereza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

/idoli?
WOw. daca iti alegi idol incarci porunca a 2!happy deci un pacat.
in al 2 rand u vrei sa fii "cool" si sa ai exemplu pe cineva din cei enumerati. scuze ca tii spun dar nu vei avea cum sa ii ai modeli. de ce?happy
1. sunt adolescenti si gresesc d cele mai multe ori
2.nu vei putea ajunge ca ei. aici romania. aici realitatea
si. :_nu noi iti zicem pe cine sa alegi ca interpret favorithappy
u iti alegi dupa cum iti place
bafta si numai incerca sa fii "cool" numai de dragul altora.
app cati ani ai?happy pana in 13 presupun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ashley Tisdale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe dumnezeu (userul).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da' ce? Vrei sa o schimbi pe Laura Vass?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai, calmi happy

Decat sa isi aleaga ca idoli pe Guta, Fernando de la caransebesi, Salam sau parizer, piticu minune, ma bine pe demi lovato sau miley cyrus oh go on
Incearca totusisa asculti odata Celin Dion laughing
Mult succes kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe ashley tisdale e cea mai frumoasa si cea mai tare:X:X:X:Xeste idolul meu:X:X:X:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe deni lovato este cea mai frumoasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

PAI daca ma intrebi toate-s dragute frumoase, mai putin miley cirus nu te sfatuiesc s-o nu o placi dar asta e personalitatea mea nu trebuie sa te iei dupa altii, cum fac uni pentru a fii populari se iau dupa persoane populare.IN primul rand Dumnezeu e cel mai bun.Nu sunt prea interesata de crestinism dar il iubesc pe Dumnezeu.Cum am zis toate sunt preferatele mele mai putin miley dar asta nu inseamna ca o sa ma iau dupa ele doar ca sunt celebre.Eu am personalitate propie si asa artrebui sa faci si tu.Acum depinde daca o sa-mi asculti sfatul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe ashley tisdale ce mai tare si frumoasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ashley tisdale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Brenda song