| tcalculatorandreea a întrebat:

Pe la ce varsta iti vine menstruatia? Te doare?

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Depinde de fiecare persoană, de obicei între 10-16 ani.

| Furnicuta000 a răspuns:

Pe la 11-12 dar in unele cazuri chiar si la 10 ani sau mai tarziu pe la 13-14 ani. Majoritatea fetelor/femeilor au anumite simptome cum ar fi crampe abdominale, dureri de cap, schimbari de dispozitie (din cauza hormonilor). Eu de ex nu am avut niciodata vreun simptom deci se poate si asta.

| Denyyy888999 a răspuns:

Intre 10 si 16 ani ar trebui sa iti vina prima menstruatie. De durere, nu stiu ce sa iti spun. Depinde de la persoana la persoana. Pe mine, de exemplu, nu ma doare nimic.