| zambetcald a întrebat:

Pe voi v-a pieptanat bunica, si daca da pana la ce varsta si cum va facea parul?

2 răspunsuri:
| AshuraElric a răspuns:

Eram foarte mica thinking si cred ca mi l-a impletit doar de cateva ori, oricum tin minte ca trebuia sa ma rog ore in sir de ea ca sa faca asta, imi spunea ca trebuie sa ma invat sa mi-l fac singura (de parca ma putea refuza la nesfarsit...eram foarte insistenta, enervant de insistenta acum ca ma gandesc la asta thinking )ehhh...erau vremuri frumoase happy

| youmail a răspuns:

Buna
Banuiesc ca esti fata si ca ai un par superb.
Te poate pieptana bunica, mama, verisorul, verisoara, sora etc pana la orice varsta.
Important este sa o faca astfel in cat sa nu iti smulga firele de par din cap, banuiesc ca ai parul destul de lung.
Sunt diverse moduri de a-ti arnaja parul.
Un exemplu dragut e coad pe spate dar cu diverse funtitze prinsa in ea pe parcurs, adica nu doar un elastic sus langa par si ceva jos ci pur si simplu vreo 3.5 elastice de diverse culori pe toata coada. Vei fi originala dar si apreciata de colegele din clasa.
Tu cati ani ai si daca ai o poza pe care o poti pune la profil poate iti voi da si alte ideii.

PS: Desi sunt baiat, dar nu e asa, noi suntem cei ce va apreciem cu adevarat sau va putem critica dintr-o privire. Fetele sunt invidioase si nu stiu cat te vor ajuta in astfel de probleme.
Ai grija de tine si... invata binewinking