| Yteb a întrebat:

Pentru a ajunge la o facultate(nu conteaza ce gen) trebuie sa am studii?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a candida la o facultate, indiferent care, trebuie sa fi terminat liceul cu diploma de bacalaureat.

| Violleta2022 a răspuns:

Trebuie sa termini 12 ani de liceu si sa iei examenul de BACALAUREAT, fara de care nu te poti inscrie la examenele de la facultate.

| Catrice a răspuns:

Nah poti face și de pe camp

| Floridori a răspuns:

In Romania, da.
Exista tari in care, pentru a da admitere la o facultate, nu este necesar sa fi terminat o scoala, dar trebuie sa indeplinesti anumite conditii, pe langa faptul ca trebuie sa iei cu brio examenul de admitere.

| iulia0514 a răspuns:

Normal că da! Nu poți merge la facultate dacă ai 2 clase ca trenul