| doriiy a întrebat:

Pentru a-mi scoate cazierul trebuie sa fac cerere? Pot sa mi-l scot pe loc? Ce acte imi trebuiesc?

2 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Mergi la trezorerie, unde soliciti achitarea taxei pentru cazier.Cu hartia de la ei si cartea de identitate la Serviciul caziere. Daca esti nascut intr-un oras mai mare sau municipiu, il vei primi dupa cateva minute, dar daca esti nascut in mediul rural, ti se va spune sa revii dupa cateva ore, sau zile.In functie de mijloacele de comunicare dintre locul unde soliciti cazierul si locatia unde esti nascut.

| marianasv a răspuns:

Din cate stiu eu nu trebuie sa faci cerere, iti trebuie buletinul si ti-l da pe loc dar te costa in jur de 10 lei