| Alesandraas a întrebat:

Pentru băieţi:Ce vă sare în ochi la o fata la prima vedere şi ce apreciaţi/vă place la ea? big grin
Curiozitatea nu-mi dă pace!

14 răspunsuri:
| yekto a răspuns:

As incerca sa iti definesc atitudinea, cea care dupa parerea mea e cea care face diferenta.
postura corpului - dreapta, aplecata intr-o partea sau alta, pozitia capului,
privirea- focusata sau pieduta
respiratia - "lenesa", abia perceptibila, "sanatoasa", ritmica sau nu.
mimica- expresia fetei cand priveste ceva sau cand vb
gesticulatia - larga (de are nevoie de 1 m in jur) sau deloc
...deigur ca ar mai fi de scris dar cred ca ai inteles ideea (daca nu google e un ajutor de gasca tongue)
desigur ca totul vine la pachet cu imbracamintea (genul de haine, aspectul lor, calitatea.), felul cum arati (forme, forma fizica.) si ceea ce si cum iese din gura (in special primele cuvinte).
acesta e un rezumat sumar. pentru detalii mai apelati la prieteni big grin

| Alice001 a răspuns:

Am pus si eu intrebarea asta laughing Am primit multe raspunsuri : atitudinea conteaza. Cred ca e adevarat happy

| Alesandraas explică:

Părul este un element care să conteze pentru voi?

| greyhound a răspuns:

Prima data zambetul si ochii. Mai apoi mi se scurge privirea incet-incet catre decolteu.
Parul nu cred ca intra in top 5

| Axys a răspuns:

Frumusete, elaganta. si imi place la ea cai sincera asta conteaza foarte mult

| TizZu15 a răspuns:

Stiu ca este nesimtire dar mie imi sare prima data in fata fundul si sanii dupa ma uit la chip(ochi...).winking

| Alesandraas explică (pentru TizZu15):

Nu consider neapărat că e nesimţire tongue, fiecare cu ce-i place.winking

| PerfectLife a răspuns:

Buna! Eu de cele mai multe ori admir ochii si buzele unei fete.Acum depinde si de felul in care este imbracata, daca are un decolteu adanc sau o fustita mini...intelegi tu laughing

| Alesandraas explică (pentru PerfectLife):

Eşti a2-a persoană care-mi răspunde că buzele sunt printre primele lucruri. big grin
Şi da, înţeleg la ce te referi. laughing

| AllePuffu a răspuns:

Stai ca iti zic eu la ce se uita ei prima data, se uita la sani laughing Mai ales ca acum e vara, iar majoritatea fetelor umbla cu tatele pe-afara laughing

| Korb a răspuns:

Ochiii prima data. apoi parul si apoi "restul""laughing

| Rareshoo a răspuns:

Prima data. Hmmmm, eu ma uit prima data la ochii ei, dupa aceea la haine. Asa imi dau seama ce fel de persoana e. Eu zic ca prima data ochii zic totul

| GothMusic a răspuns:

Ce ****. sa fim seriosi, bulangii astia de baieti se uita doar la tatele si cururile voastre, in niciun caz la buze sau ochilaughing

| TizZu15 a răspuns (pentru GothMusic):

Asta am zis si euhappy
Macar am recunoscut nu ca ceilalti, cica par sau ochi.rolling on the floor