| anonim_4396 a întrebat:

Pentru bursa de merit. Stiu ca se scade din bani daca faci mai mult de 10 absente dar ma intreb daca faci de exemplu 9 absente in decembrie si iti da bursa pe luna aia si in ianuarie mai faci o absenta, ti se taie aia de pe ianuarie sau ii numa 10 absente pe luna?

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.De ce sa faci atatea absente? Nu mai bine te duci la ore, ca sa nu-ti complici existenta si sa nu risti nimic cu bursa? Ai probleme de sanatate care nu-ti permit sa te duci la scoala?

Bursele sociale se plătesc lunar, pe întreaga durată a anului școlar, cu excepția lunilor în care elevii cumulează 10 sau mai multe absențe nemotivate. - https://www.edu.ro/burse_scolare

| Denisboth a răspuns (pentru dullcat):

Adică poți să ai în total mai mult de 10 atât timp cat nu ai mai mult de 10 pe o singura lună?