| ooooooops a întrebat:

Pentru ce trebuie sa invatam?

11 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Ca sa evoluamhappy
"Omul cat traieste invata!"

| monyk a răspuns:

Buna, datoria noastra in viata este mereu de a invata ceva nou, e bine sa inveti sa ai habar de una si de alta, ca oricum cat timp traiesti tot inveti, nimeni nu se naste invatat de aceea trebuie dezvoltata gandirea noastra, sa facem si noi ceva in viata, sa ai o cultura generala cat mai bogata, totusi prea multa scoala strica uneorihee hee...

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Buna!happy
Ca sa poti sa ai o meseriewinking Sa poti ajunge cineva in viata happy Daca nu am invata nu am avea servici si daca nu avem servici murim de foamewinking

| Antrax a răspuns:

Nu e musai e optiunea ta daca vrei sa fi prost sau superior celorlati

| PurpleLadybug a răspuns:

Ca sa-ti poti permite mai mult decata salariul de maturatoar pe strada, sau cel 0 pentru incalzit locul sub poduriwinkingwinking

| PurpleLadybug a răspuns:

Maturator*

| DeNyyy a răspuns:

Pentru a ajunge ceva in viata. de aia trebuie sa inveti.

| unu a răspuns:

Ca sa nu fii prost.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce intrebare misto laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum depinde pentru ce vrei sa traiestiwinking. Altii vor sa-si puna amprenta sau sa se realizeze in viata, iar ceilalti doar profita de eawinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te obliga nimeni sa invezti, daca vrei da daca nu iar bine