| Antrax a întrebat:

Pentru cei care joaca Dota in functie de ce luati itemele?

8 răspunsuri:
| Sოﺁℓε a răspuns:

Nu am inteles dar cred ca in funcite de necesitati

| Antrax explică:

Pai daca il iau de exemplu pe ursa de unde stiu ce iteme sa pun pe el?

| Cretzule a răspuns:

Pai la ce te referi?

| burzum96 a răspuns:

Daca iei Ursa Warrior iti pui pentru inceput un Vladimir si un Poor man's shield(e bine sa termini astea de facut pana in minutu 10 cel mult si sa ai level 6-7) dupa ce faci astea te duci si bati ROSHANUL. E foarte usor, tot ce trebuie este sa iti alegi spellurile 2 si 3 + ultimata(fara primul spell care face damage). Dupa asta faci lothar's edge pentru a-i vana pe inamici(lothar's edge iti da invizibilitate) apoi e la alegerea ta. Un boots of travel, un divine rapier, un heart of tarrasque, un butterfly si meciul e al tau. Acest guide pentru Ursa Warrior este unul clasic, si este folosit cam de toti profesionistiiwinking

| oskar a răspuns:

Eu sincer imi fac itemele in functie de ce eroi au adversari meu sau de ce am chef eu sa joc pe el. daca nu te lamuresti la ceva poti lua id meu de mass Moon.Striker bft

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa afli mai multe informatii despre dota (eroi, iteme, moduri, comenzi, etc.) sau vrei hack, atunci intra pe http://joaca-dota.blogspot.com/

| vladtheripper a răspuns:

Pai la icneput iti iei cateva iteme ieftine care sa dea cateva stats in plus (in functie main attribute si de ce ii lipseste, adica hp sau amna) si ceva regen (copaci, un salve si clarity). Pe masura ce avanseaza jocul, trebuie sa iei boots, apoi in functie de rolul si atributele eroului faci iteme scumpe.
La dps (adica care dau mult damage si se bazeaza in mare parte pe atacuri simple) niste iteme de damage si attack speed, uneori si hp ca sa supravietuiesti mai mult.
La casteri trebuie multa manapool, dar si mana regen. Poti afce si alte iteme auxiliare, ceva care da o abilitate in plus (hex, shiva, aghanim), dar si ceva de suport(cu aure)

| Chitimus a răspuns:

IN functie de adversarhappy!