| trik17 a întrebat:

Pentru cei care se inscriu la facultate anul acesta.am si eu o intrebare. De care adeverinta medicala trebuie? Eu mi-am scos de la medicul de familie una, obisnuita, in format mic, pe care scrie ca sunt clinic sanatos si apt pentru cursurile facultatii. Insa am auzit ca este necesar un anumit tip de adeverinta...este buna oricare? sau trebuie un anumit fel? funda.

1 răspuns:
| Des13 a răspuns:

* E buna aceea care ai scos-o de la medicul de familie, insa s-ar putea (in functie de universitate) sa iti mai trebuiasca sa mai faci si cateva analize (vdrl si rpa - adica radiografie pulmonara si depistarea sifilisului - astea ti le trec pe spatele adeverintei, tot felul de stampile laughing ).
** Eu cand m-am inscris am facut si aceste analize, insa am aflat ca de fapt am fost singurul ce le-am facut, asa ca mai bine te poti interesa la facultate daca e nevoie de ele.