| xAnda a întrebat:

Am inscrierea la facultate si unul din actele necesare este adeverinta medicala tip (in original). Bun, eu am o adeverinta medicala ce serveste la admiterea la facultate, dar o am de la cabinetul medical al liceului unde am studiat, plus ca e de anul trecut. Ar trebui sa imi iau una noua de la medicul de familie?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ca iti trebuie una noua. Du-te la medicul de familie. Costa 15 lei

1 răspuns:
| thegatekeeper a răspuns:

Nu e o problema ca o ai de la cabinetul scolii, ci ca e de anul trecut. Trebuie sa mergi sa-ti elibereze una noua, in care sa se ateste ca esti apta pentru studii superioare. O poti obtine atat de la cabinetul scolii, cat si de la medicul de familie, e acelasi lucru.