| rares49 a întrebat:

Pentru cine a terminat liceul militar din Campulung Moldovenesc : Cum sunt colegii din camin, de treaba sau trebuie sa-ti creezi respect cu pumnul?

Multumesc

1 răspuns:
| dan_3145 a răspuns:

La caminul militar de bicei esti coleg tot cu baieti/fete de varsta ta; mai precis din anul de studiu.
ceilalti colegi mai mari sunt la paliere /nivele diferite si de obicei nu prea au acces in zona respectiva.
Aici colegii tai vor avea o cultura si diciplina aparte impusa prin reguli bine definite si impuse.
Colegii sunt si pe masura comportamentului pe care il ai si tu fata de ei?
De obicei viata de camin este destul de frumoasa?