| MotanicA a întrebat:

Pentru maine am nevoie de un bilet scris de maicamea ca am lipsit de la scoala din cauza ca nu m-am simtit bine pentru motivarea absentelor. Cum il scriu? Nu am nici o idee. Imi puteti formula un continut? Multumesc.

2 răspunsuri:
| JustRally a răspuns:

Doamna Directoare / Domnule Director

Subsemnata [ numele mamei ], mama elevei [ numele tau], eleva la clasa a... din [ aici liceu cum se numeste sau scoala depinde unde esti ], doresc motivarea absentelor pe data de [ ziua luna anul ], din motive personale.

Va multumesc.

mai jos pe foaie in stanga scrii data in care ai facut cererea iar in dreapta mai inspre margine semnatura mamei tale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

doamna\ule diriginta\e
subsemnata (numele lu maicata) mama elevului (numele tau) din motive personale doresc motivarea absentelor din data\ele:
-(data daca ai 2 sau 3 scrii una sub alta)
mai jos in stanga scrii data iar in dreapta semnezi in locul ei
daca esti pe clasa 8 sau mai jos e bine ca asa faceam si eu dar daca esti la liceu spune-i ei sa vina la director sa faca
sper ca te-am ajutat ai grija la semnatura laughing