| anonim5491 a întrebat:

Pentru un ten gras oarecum..adik cu cosuri ce este mai recomandat ...bb cream pentru ten gras maybelline. bb ten gras garnier sau dream satin liquid tot de la maybelline?

4 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

In primul rand, trebuie o igiena stricta. si nu trebuie umblat cu mainile pe fata, e chiar recomandat sa nu se atinga deloc fata, pentru ca pe maini sunt cei mai multi microbi. iti recomand si un lapte demachiant de la CLAS, cu migdale dulci si gabenele, de folosit dimineata si seara. trebuie sa renunti la tot ce contine cofeina si menta! Altii recomanda produsele Dermogent, sau Revitol Acnezine. In nici un caz produse magice de la Avon, Oriflame, Vichy sau altele chatterbox Oricum, cea mai importanta e igiena!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Te invat altceva.
Aplica pe fata o masca cu miere o data sau de doua ori pe saptamana. Mierea de albine are proprietati antibacteriene, astfel incat este excelenta pentru dezinfectarea si vindecarea petelor rosii minore. In plus, mai are o mare calitate: actioneaza cu delicatete asupra pielii sensibile.
Te pup!

| Bianca306 a răspuns:

Primul

| LordCroft a răspuns:

Pentru ten gras su cosuri exista la farmacie o crema se cheama Spermitidina.