Întrebare recomandată | Chronicles a întrebat:

Pentru voi ce înseamnă "a fi matur"?

7 răspunsuri:
| Dean1996 a răspuns:

Pentru mine esti matur doar atunci cand intelegi gesturile marunte pe care le fac oamenii pentru tine, si sti ce vrei in viata. In rest... sti cum se zice, "Niciodata nu ne maturizam cu adevarat. Invatam doar sa ne purtam in public" happy.

| mona a răspuns:

A gandi ca un,, om mare,,

| Azµre a răspuns:

A fi matur:
A avea responsabilitate
A se descurca
A gândi atât la rece cât și la cald
A fi capabil de a se întreține.

| Ashadow a răspuns:

Pentru mine oamenii maturi= oamenii care se prefac ca nu mai sunt copii.

| Voidwithin a răspuns:

A sti cand sa iei deciziile importante si a fi responsabil pentru deciziile luate.

| mariukka a răspuns:

Sa nu mai depinzi de parinti
sa poti vorbi cumsecade

| Manuellllaa a răspuns:

A fi cu capul pe umeri, cu picioarele pe pamant.
Sa stii sa infrunti viata cu bune si rele, sa stii sa te descurci cand nimeni nu e langa tine, sa nu depinzi de nimeni si nimic.Sa crezi in tine sa fi cineva.
Sa ai grija tu, de comportamentul si cizelatia ta.