| Roxana_7492 a întrebat:

Peste cateva luni voi avea examenul de capacitate imi este foarte frica pentru cei care au dat examenul asa? sa imi spuna cat de greu este deja imi vine sa imi iau campii cand mi-a zis tata ca vrea sa ma dea la pregatire la mate si la romana EU AS VREA SA INTRU LA FILOLOGIE imi este mai mult frica la mate ca la romana mai stiu ceva.crying

3 răspunsuri:
| Cristi_7218 a răspuns:

Si eu sunt tot in clasa a8a si o sa dau examenul... la romana ma descurc sper sa iau 8 sau 9 dar la mate nu ma prea descurc

| thelittleme a răspuns:

Si eu dau examenul de capacitate la romana nu imi este frica, dar la mate simt ca turbez nu stiu ce sa fac, oricum sper ca no sa fie prea greu, succes tie si tuturor care dau capacitatea.si trebuie sa te calmezi, si la capacitate nu te gandi la ce stii, gandeste-te doar la intrebari.mult noroc

| Bia_4690 a răspuns:

Buna Roxi. Si eu acum voi da examenul si nu imi e frica deloc. Gandeste-te ca totul va fi bine si ca o sa reusesti. Iar daca tatal tau vrea sa mergi la pregatire bucurate ca o sa fi ma pregatita. El iti vrea doar binele. MULTA BAFTA si scapa de emotii.