| Irina_9101 a întrebat:

Pizza este de post? + dc?

6 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Depinde de ce tip de pizza este. Majoritatea nu sunt, deoarece fie contin carne, fie cascaval (sau ambele). Doar pizza de post si cea vegetariana sunt de post (atentie la cea vegetariana sa nu fie cu cascaval obisnuit, ci cu cascaval vegetal).

| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Salutare! Pizza nu este de post decat daca are carne pe ea.O zi frumoasa sa ai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca nu ai mai mult de 10 ani...nu prea vad o intrebare pusa clar...in finetongue

| AndradaRoxana9 a răspuns:

Depinde de ce tip de pizza optezi.Atata timp cat contine oua, cascaval, salam, nu este de post.

| Dheutsik a răspuns:

Daca pizza are in aluat lapte, oua, cascaval, nu e de post. Daca nu are in aluat cascavalmlapte oua, e de post.Depinde si de ce are pe ea. Daca vrei pizza de post nu trebuie sa aiba salam, sunca, cascava, cabanos, ou sau alte produse cu carne. Funda?

| lori22pufulete a răspuns:

Depinde ce fel de pizza ei aluatuil e de post dar depinde ce e pe ea