| ellame a întrebat:

Please Help! uitati cum sta treaba.Acum cativa ani mergeam la cusuri de dans.Marziu a venit si el, era din aceeasi scoala cu mine si am fost pusi in aceeasi pereche. Dansam super impreuna, ne intelegeam foarte bine, imi vorbea foarte frumos.La scoala in schimb ii placea sa ma tachineze, sa rada de mine cu colegii lui.Peste putin timp el a plecat in italia.Au trecut 2 ani de atunci.Am mai vorbit uneori pe messenger cu el, dar tot asa, ma mai tachina, oricum, vorbeam putin.De vreo 2 saptamani am inceput sa vorbesc mai des cu el pe messenger, mereu ma intreaba ce fac, etc.Imi cere intr-un poze cu mine, nu i-am dat pana acum. Zice ca ii e dor de mine si ca vrea sa ma vada.Vara trecuta s-a intors in oras dar i-a fost rusine sa vb cu mine. Spune ca m-am facut foarte draguta, iar un coleg i-a dat o poza cu mine si mi-a spus ca sunt frumoasa.Nu stiu, oare ma place? Sau vrea sa rada din nou de mine?

2 răspunsuri:
| gyo a răspuns:

Hmm poate intr-adevar te place dar gandeste-te ca e si foarte departe si "relatiile" la distanta nu sunt chiar asa de frumoase. vorbesti mai mult pe messenger la telefon, fara intalniri, e ca si cum ai fi singura dar totusi nu esti

tachinatu.stii tu ca se zice ca polurile opuse se atrag, poate e si cazul vostrutongue

iar daca vrea iar sa rada de tine, eu zic sa te lasi rugata putin, daca vrea sa se distreze o sa se plictiseasca repede, daca nu...va continua

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate te considera de gasca, si asa se comporta el cu astfel de persoane. Am avut si eu un partener la dans, cu care ma intelegeam super la repetitii, dar la scoala ne tratam cu indiferenta(fara sa ne placem). La dans, totul se rezuma la perfectionare.
Poate doar este plictisit si vrea sa aiba mai multe,, gagicute``, dar tu esti singura care il cunoaste si care poate analiza situatia, si apoi sa traga linia.